Warszawa obfituje w zabytki i atrakcje dla całych rodzin. Jeśli wybierasz się do stolicy, najpierw przygotuj sobie plan wizyty. Skup się na tym, co jest dla Ciebie najciekawsze. W pierwszej kolejności odwiedzaj właśnie miejsca, które spełniają to ważne kryterium.
Jeśli jednak masz mało czasu, śmiało postaw na tzw. wizytówki Warszawy. Zacznij od Pałacu Kultury i Nauki.
Pałac inny niż wszystkie w Warszawie
Jest tak popularny, że w świadomości Polaków funkcjonuje jako jeden z najbardziej charakterystycznych budynków w stolicy. I chociaż wydawać się może, że istnieje od zawsze, to powstał w latach 1952-1955 z inicjatywy Stalina jako dar dla narodu polskiego od narodu radzieckiego. Ma zatem 67 lat! Dziś dosłownie tętni życiem. Warto zarezerwować sobie na wizytę trochę czasu, będzie potrzebny zarówno na zwiedzanie, jak i skorzystanie z dobrodziejstw kultury. Znajdziecie tam kina, teatry np. 6 piętro czy Lalka, ale również Narodowe Muzeum Techniki i Muzeum Ewolucji. Są też kawiarnie i restauracji, czyli nie tylko coś dla ducha, ale i coś dla ciała.
Coś dla odważnych – Pałac Kultury i Nauki
Chcesz obejrzeć niezapomnianą panoramę miasta? Wjedź na taras widokowy na 30 piętrze pałacu i podziwiaj widoki, które zapierają dech w piersiach. Koniecznie zabierz ze sobą aparat fotograficzny. Taras jest dostępny codziennie od 9:00 do 20:00. Warto dodać, że Pałac Kultury i Nauki to najwyższy zabytek w Polsce. Ma w sumie czterdzieści sześć kondygnacji, z czego dwie podziemne. Na początku pałac miał wysokość 230,68 m. W 1994 roku iglica została wyposażona we wspornik antenowy, co nieco podniosło budynek, który mierzy dokładnie 237 m wysokości.
Pałac Kultury i Nauki góruje nad innymi budynkami. W jego otoczeniu zawsze dzieje się coś ciekawego np. wystawy czy koncerty. Dlatego odpowiednio wcześniej warto sprawdzić czy nie będzie się tam odbywało jakieś interesujące wydarzenie, w którym warto uczestniczyć.
Nie zapominajmy, że jest to spuścizna z czasów sowieckich…